AUTÓMENTÉS MISKOLC BLOG

Autómentő szolgáltatásokat keres Miskolcon vagy Borsod Abaúj Zemplén megyében? Az autómentés mellet, gépszállítást, autószállítást és terepjárós autómentést is vállalaunk a hét minden napján 0-24 óráig. Hívjon minket bizalommal!

MISKOLCI AUTÓMENTŐ TANÁCSAI

8.HASZNOS AUTÓMENTŐ TIPP A HIDEG TÉLI UTAKRA

Hosszú útra indulunk a hideg havas télben családunkkal. Az út felénél megáll az autónk (defekt, műszaki vagy elektromos hiba) a sztrádán vagy erdős út mellett. Sajnos ez bárkivel megeshet. Ilyenkor mindenki próbál autómentőt hívni. Addig, amíg a segítség megérkezik, jó esetben (ha nem motorhiba) tudunk fűteni a gépjármű beindításával. A rosszabbik eset, hogy fagyoskodunk, amíg megkezdődik az autómentés. Mit lehet tenni?
Tíz éves autómentős tapasztalattal a hátam mögött, úgy gondoltam, hogy leírok néhány jó tanácsot, amit érdemes megfogadni mielőtt útnak indulunk.

8. Autómentő tipp a hideg havas időkre

 Mindig legyen pokróc a csomagtartóban!

Háromfős család esetén már érdemes kettőt is magunkkal vinni! Ennek segítségével csökkenteni lehet a kihűlés veszélyét!

 

Legyen nálunk jó minőségű indítókábel (bikakábel) a csomagtartóban!

Sok esetben előfordul, hogy egy téli kirándulás alkalmával a hidegben nem indul el a gépjármű. Ilyenkor nagy segítség lehet egy jó indítókábel. Ennek segítségével egy másik autóról képesek leszünk beindítani saját járművünket.

 

Mindig legyen nálunk legalább 20000 Ft készpénz!

A hideg időszakban előfordul, hogy a benzinkúton nem működik a banki terminál. Így, ha csak bankkártyánk van, akkor nem tudunk fizetni a tankolásért és nem tudjuk folytatni az utunkat.

 

Mindig legyen tele a tank üzemanyaggal induláskor!

Sokan úgy gondolják, hogy majd tankolok út közben a sztrádán és nekivágnak félig töltött üzemanyagtartállyal a hosszú útnak! Nem javaslom. Abban az esetben, ha lerobban a gépjármű az úton, teli tartály esetén még tudjuk fűteni az autó utasterét. Kevés üzemanyag esetén erre már nem leszünk képesek és ezzel növeljük a kockázatát a kihűlésnek!

 

Legyen nálunk 1,5 l ívóvíz fejenként!

Sokan legyintenek erre, hogy semmi értelme. A valóságban nagyon is jelentős szerepe van. A folyadék segít megóvni a szervezetet a kiszáradástól. Előfordulhat, hogy egy autómentő csak hosszabb idő elteltével ér a helyszínre. A mentés ideje is elhúzódhat. Ez idő alatt a nálunk lévő víz segítségével, pótolni tudjuk szervezetünk számára az elveszített folyadékmennyiséget.

 

Legyen nálunk fejenként legalább egy szendvics és egy csokoládé!

Bármikor előfordulhat, hogy egy baleset vagy műszaki hiba miatt meg kell állnunk és nem tudjuk folytatni az utunkat. Ilyenkor fontos, hogy legyen nálunk élelmiszer, aminek segítségével tudjuk pótolni a szükséges kalóriákat.

 

Legyen nálunk külső akkumulátor (power bank) a telefonhoz!

Szerencsére már néhány éve kapható a mobiltelefonokhoz külső akkumulátor (power bank), aminek segítségével a lemerült készüléket újra tudjuk tölteni! Mindig vigyünk magunkkal egyet, hogy szükség esetén segítséget tudjunk hívni.

 

Félretankolás! Figyeljünk rá, hogy milyen üzemanyagot töltünk az autóba!

Viccesnek hangzik, amit leírtam de sokszor kell kimenni olyan dízel autókhoz, amibe benzint tankoltak (fordítva is gyakran előfordul). Mikor a benzinkúton vagy mindig nézd meg, hogy melyik tankoló pisztolyt veszed le a helyéről! Hidd el nagyon sok pénz tudsz megtakarítani magadnak egy ilyen apró odafigyeléssel! Tipp: Bízd a kutasra a tankolást!

 

 

+1 tipp: Télen mindig prémium üzemanyagot érdemes tankolni a gépjárműbe !

 

Régóta foglalkozom autómentéssel Miskolcon, Borsod- Abaúj-Zemplén megyében, Magyarországon és Európában. Sok mindent láttam és tapasztaltam. A fenti 8 autómentő tippet, ha megfogadod, akkor nagyon sok pénzt, idegeskedést tudsz megspórolni magadnak!

Kívánok neked szerencsés utat!

 

Kormos Csaba miskolci autómentő
+36 20 5855 820

Mikor nem fizeti ki a biztosító az autómentés díját?


Kedves Olvasó!
Számos történetet hallottam már és tapasztaltam meg személyesen is, hogy nem fizette ki a biztosító az autómentés díját. Pontosan ezért szeretném felhívni a figyelmet néhány apró, de mégis fontos részletre.

Mikor fizeti ki a biztosító a gépjármű elszállításának a díját?

Mikor az általunk üzemben tartott gépjárműre casco biztosítást kötünk, figyeljünk rá, hogy a megrendelt szolgáltatási csomag tartalmazza a lerobbant gépjármű elszállítását is. Ha, így teszünk, akkor az autómentős által kiállított számlával bemegyünk a biztosítóhoz, és a szállítás költségeit megtérítik számunkra.

 

Mikor nem fizet a Casco?

Abban az esetben, ha valaki ittasan vagy tudatmódosító szert fogyaszt és így ül a vezetői ülésbe, majd ezek után balesetet okoz, akkor biztosan nem fogja megtéríteni a kárát a biztosító! Ráadásul számíthat egy eljárásra is, aminek az az eredménye, hogy a jogosítványát részlegesen vagy végleg bevonják. Fontos kihangsúlyozni, hogy ebben az esetben még akkor sem fizet a biztosító, ha a szerződött félnek a cascojában az autó elszállításának a díja bele lett foglalva!
Még egy fontos megjegyzés: Ha valaki ittasan vagy más tudatmódosító szert használva kárt okoz a másiknak, akkor a másik kárát rajta fogja behejtani a biztosító!

5. fontos tipp arra az esetre, ha valaki kárt okoz nekünk

Először győződjünk meg arról, hogy nem történt személyi sérülés (ha, igen, akkor hívjuk a mentőket és a rendőrséget)Készítsünk fotókat az esetről mobiltelefonunk segítségével (a GPS koordináták miatt érdemes a telefonon a helyzetjelző funkciót aktiválni)Töltsük ki az Európai Uniós kárbejelentő papírtÍrassuk alá a kárt okozóval, hogy elismeri a károkozás tényét (ez nagyon fontos)Ha nem tudunk megegyezni, hívjuk a rendőrséget, akik meg tudják állapítani pontosan, hogy mi történt

 

Abban az esetben, ha valaki figyelembe veszi az itt leírt néhány gondolatot, akkor nagyon sok idegeskedéstől fogja magát megkímélni. Ráadásul az autómentés költségét sem kell saját magának zsebből kifizetnie.

 

Kormos Csaba

Miskolci autómentő
06 20 585 5820

Régóta foglalkozom gépjárművek mentésével. Nagyon sok problémával szembesültem már az utakon és a benzinkutaknál egyaránt. Ebből az egyik, amiről érdemes beszélni, az a félretankolás (benzint töltünk dízel motorba vagy fordítva).  Mit lehet tenni, ha rájöttünk, hogy nem a megfelelő üzemanyagpisztolyt használtuk? Nézzük meg a három lehetőséget.

 Félretankoltam az autót, de még nem indítottam el

A három közül még ez a legjobb eset. Ilyenkor semmi mást nem kell tennünk, mint elővenni a telefonunkat és egy autómentőt hívni. Ha esetleg nincs okostelefonunk, akkor menjünk be a benzinútra, ahol biztosan tudnak nekünk segítséget hívni. A kiérkező autómentő elszállítja a gépjárművet egy szervízbe, ahol egy átmosás után újra használhatjuk gépkocsinkat.

 Gyújtást adtunk a félretankolt gépjárműre

Ebben az esetben a gépjármű típusától függ, hogy mekkora kár ért minket. A régebbi autók esetén kisebb az esélye a komolyabb meghibásodásnak, de az új típusú autók esetén főleg a dízeleknél fel kell készülnünk a komolyabb szervizre. Ebben az esetben azt javaslom, hogy a gyújtást kapcsoljuk le és az első pontban leírtak szerint járjunk el.

 Elindultunk a félretankolt gépkocsival

A legrosszabb forgatókönyv a félretankolás esetén.  Miért? A legnagyobb baj, hogy elindulunk az autóval, ami majd időn belül megáll, és nem lehet többet elindítani.  A javítási költségek óriási összegeket emésztenek fel (főleg a dízel autók esetében). Ráadásul ott az a sok idegeskedés, amig az autónkat újra működőképes állapotba tudják hozni. Ebben az esetben kifejezetten tanácsolom, hogy hívjanak egy autómentőt, aki a kijelölt szakszervizbe elszállítja a gépjárművet.

Kedves Olvasó!

Fogadjon el tőlem a végére néhány jó tanácsot, amivel pénzt és felesleges idegeskedést tud megtakarítani magának.

 

Ha fáradt vagy nem biztos önmagában, bízza a kutasra a tankolástSoha nem tankoljon más üzemanyagot az autójába, mint ami elő van írva (régebbi autóknál sem)Az új autók esetén használjon prémium üzemanyagot

 

Kormos Csaba 
Autómentő

Mit tegyünk, ha autónk meghibásodott az autópályán?
Az elmúlt időszakban számos esetben fordult elő, hogy az autópályán meghibásodott gépjárművet valaki a leállósávban szerette volna megjavítani. Soha ne jusson eszünkbe, mert életveszélyes és tragédia lehet a vége. Az elkövetkezendőkben leírom, hogy mit érdemes tenni, ha meghibásodik az autónk a sztrádán és a gépjármű a leálló sávban rekedt.

Az autóban lévő összes személynek még a gépjárműben kötelező felvennie a sárga láthatósági mellényt.Mindenkinek el kell hagynia a gépjárművet időjárástól függetlenül (ezzel elkerülhető, hogy egy kamionos ütközés esetén a családunk tagjai halálos balesetet szenvedjenek).Mindenkinek a szalagkorláton kívül kell tartózkodnia. Abban az esetben, ha nincs szalagkorlát, akkor a vadak részére felállított kerítésig kell elsétálni.Egyetlen egy embernek, ki kell tennie az elakadás jelző háromszöget a gépjárműtől 150 m-re, (lakott területen belül 50 m, lakott területen kívül 100 m).Határozzuk meg a helyzetünket GPS koordináták alapján. Nézzük meg, hogy az autópályának a jobb vagy a bal oldalán tartózkodunk. Mindezt az alábbiak szerint tudjuk meghatározni: Ha Budapestről kifelé jövünk, akkor jobb oldal, ha befelé haladunk, akkor baloldalról beszélünk.Hívjunk a helyszínre egy autómentőt, aki szakszerűen elszállítja a meghibásodott gépjármű mellett a családunkat is (érdemes jelezni a telefonhíváskor, hogy hány embert kell elszállítani, hogy az autómentős tudja, milyen típusú autómentővel érkezzen a helyszínre).

 

A fent említett hat pontot érdemes betartani, mert segítségével az autómentés mellett elkerülhető a tragédia is. Jó és balesetmentes közlekedést kívánok mindenkinek!

Kormos Csaba
Miskolci autómentő

Hogyan állítsuk le az autónkat domboldalon, vízpart mellett?
Néhány héttel ezelőtt súlyos tragédiával zárult egy tó melletti kempingezés egy négyfős család számára. Az édesapa és kisebbik lánya vízbe fulladt, mert nem tudtak kimenekülni abból az autóból, amiben együtt aludtak és a vízbe gurult. Ez a történet inspirált arra, hogy megosszak veletek néhány autómentős gondolatot, ami segíthet az ilyen jellegű problémák elkerülésében.

Hogyan NE álljunk meg gépjárművel szakadéknál, vízparton vagy lankás útszakaszon

 

Kavicsos, homokos talajon, tópart mellett ne álljunk meg a tóval szemben még akkor sem, ha az autónkat sebességbe tettük és a kéziféket behúztuk.Kavicsos, homokos útszakaszon ne álljunk meg a szakadékkal szemben még akkor sem, ha az autónkat sebességbe tettük és a kéziféket behúztuk. Soha ne hagyjuk a gyújtáskapcsolóban a kulcsot, végképp ne gyújtáson.Dombos, lejtős, tóparti útszakaszon kizárólag a kézifék használata nem elegendő.Dombos, lejtős, tóparti útszakaszon a sebességbe rakott gépjármű nem elegendő a parkoláshoz.Dombos, lejtős, tóparti útszakaszon lehetőség szerint ne aludjunk gépjárműben. Ha mégis ezt a formáját választjuk a pihenésnek, akkor a központi zárat ne nyomjuk le, mert baleset esetén nem tudjuk elhagyni az autót (a segítségünkre siető szakemberek munkáját is hátráltatjuk).

 

 

Hogyan álljunk meg gépjárművel szakadéknál, vízparton vagy lankás útszakaszon
 

Tóparton, szakadék mellett, kavicsos, homokos talajon mindig törekedjünk arra, hogy a tóval, szakadékkal párhuzamosan álljunk meg.A tóparton lazább talajon mindig használjunk kéziféket, tegyük sebességbe a gépjárművet és legalább két kereket ékeljünk ki nagyobb kővel.Az indító kulcsot mindig vegyük ki a gyújtáskapcsolóból.Dombos lejtős útszakaszon mindig használjunk megállás során kéziféket és tegyük sebességbe a gépjárművet. Abban az esetben, ha az út jobboldalán parkolunk és van padka, akkor balra forgassuk el a kormánykereket, hogy kiékeljük a kereket. Abban az esetben, ha az út bal oldalán parkolunk, akkor jobb oldalra forgassuk el a kormánykereket és így tudjuk kiékelni az autónk kerekét.

Egy technikai tipp a végére:  
központilag lezárt autó, az esetleges tűz keletkezésekor is életveszélyes. Ha  kempingezünk, akkor minimális pénzért vásárolható üvegtörő kalapács (néhány országban kötelező is) van köztük olyan, aminek a nyelében övvágó van. Ezt az eszközt jól látható helyre kell kihelyezni, (nem egy szép látvány) de legalább kempingezéskor legyen a műszerfalon, ha mégis bezárnánk magunkat a kocsiba. Így nagyobb az esélyünk, hogy ki tudunk menekülni a gépjárműből bármilyen veszély esetén.

 

Ezek a dolgok apróságnak tűnnek, de, ha betartjuk őket, akkor az életünket menthetik meg.

Kormos Csaba
Miskolci autómentő

A címben elhangzott felszólítást nem viccnek szántam! Mióta autómentéssel foglalkozom, sok esetben szembesülök azzal a szituációval, hogy a nem megfelelő autógumi használat miatt emberek életveszélybe (sajnos többen meg is halnak) kerülnek az utakon.  A szomorú ezeknél az eseteknél, hogy nem csak a vétkes gépjármű vezetője és annak utasai kerülnek veszélybe, hanem az ott akkor arra haladó gépjárművek is. Felejtsük el, hogy október vége felé, mikor beköszöntenek az igazán hideg reggelek, ”négyévszakos” gumival
(Magyarországra jellemző téli időjárás miatt nem ajánlatosak, a mediterrán országokban, ahol nincs hideg tél, ott megfelelő)) rójuk az utakat.  Ezek a gumik, összetételük miatt alkalmatlanok a biztonságos közlekedésre ebben az időszakban.  A reggeli fagyok hatására a gumik megkeményednek, tapadásukat elveszítik és így kormányozhatatlanná válik a gépjármű.  Mindenkinek javaslom, hogy cseréljen gumit gépjárművén, életet menthet.

Mi alapján érdemes téli gumit vásárolni?

Nézzük meg a gumi oldalán, hogy mikor készítették a gumiabroncsot!

Mindig figyeljünk a barázdák mélységére az abroncs kiválasztásánál (főleg a használt gumik vásárlása esetén érvényes ez a szabály)!

A téli gumi az abroncs összetételéből adódóan nem lehet kemény!

Ha megtehetjük, akkor legalább középkategóriás gumit vásároljunk (hosszú távon kifizetődőbb)!

Futózott gumit soha ne vásároljunk gépjárművünkre!

Ha valaki ezeket a tanácsokat megfogadja, annak autója és családja is nagyobb biztonságban lesz majd a tél folyamán.

Végezetül egy a gumikkal kapcsolatos észrevételem, ami kevésbé kapcsolódik a témához. Soha ne vásároljunk vágott gumit gépkocsinkhoz!  Életveszélyes! Lehet, hogy olcsóbb, de hamis biztonságérzetet ad.


Köszönöm, hogy elolvasta ezt a néhány gondolatot. További balesetmentes napot kívánok!

Kormos Csaba
Miskolci autómentő

Használjuk a tompított fényszórót az utakon, életet menthet!

 

Számos esetben találkozom olyan gépjárművel városon kívül, amelyen nincs felkapcsolva a tompított fényszóró a törvényi előírásnak megfelelően. Miért jelent ez problémát?

 

Látni a sötétben és szürkületben

A tompított fényszóró használatának számos előnye van szürkületben és az esti időszakban (sok esetben a nappali időszakot is ide lehet sorolni). Segítségével jól láthatjuk az út vonalvezetését és az út mellett elhelyezett figyelmet igénylő táblákat is. Mindezek mellett olyan tárgyakat is képes vagyunk észrevenni, amelyekkel történő ütközés esetén mi és családunk is életveszélybe kerülne. Nézzünk egy igazán egyszerű szituációt. Szürkületben, erdős útszakaszon az út mellet vesztegel egy gépjármű. A háromszöget szabályosan kitették. A gépjármű vezetője nem viseli a fényvisszaverő mellényt. Abban az esetben, ha mi nem használjuk a tompított fényszórót, akkor nem vesszük időben észre a háromszöget és nagy a valószínűsége, hogy a lerobbant gépjármű sofőrjét elütjük, ha pont az úton tartózkodik. Ezt elkerülendő a mondás, hogy mindig látni és látszani.

 

Látszódjon gépjárművünk már messziről a sötétben és szürkületben

A tompított fényszóró másik nagy előnye, hogy mi is képesek vagyunk magunkat megmutatni másoknak. Folytatva a fenti példánkat, gondoljuk át az esetet a lerobbant gépjármű tulajdonosa szempontjából.  Nyugodt, mert a háromszöget a kötelező távolságra kitette, de a mellény felvételének elmulasztásával hibát követett el. Ha autónkon nincs bekapcsolva a tompított fényszóró, nagy a valószínűsége, hogy nem fogja észrevenni a közeledő gépjárművünket és meg lesz a baj. A tompított fényszóró fényeit látva le fog húzódni az úttestről és így elkerülhető lesz az életveszélyes szituáció.

 

Bírsággal jár, ha nem kapcsoljuk be a tompított fényszórót a városon kívül

A tompított fényszóró használatának elmulasztása nem csak az életveszélyes helyzetek előidézésében okozhat nekünk fejfájást, hanem a rendőrség által adott bírság miatt is. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki ezt az egyszerű kis rutin mozdulatot induláskor elfelejti.

 

Mindenkinek javaslom, hogy ha elindul otthonra, akkor kapcsolja fel a tompított fényszórót autóján és így biztosan eleget tesz a látni és látszani mondásnak, ráadásul a rendőrség által kiállított csekket is elkerüli. Jó néhány skandináv településen már az autó elindulásakor kötelező a tompított fényszóró használata tartózkodástól (városban, városon kívül) függetlenül.

 

Kívánok mindenkiknek balesetmentes utat.
Kormos Csaba miskolci autómentő

AUTÓMENTÉS MISKOLC NON-STOP (KORMOS CSABA AUTÓMENTŐ)